Najčastejšie poruchy elektrickej kosačky
Elektrické kosačky sú vo svojej podstate jednoduché prístroje. Napriek tomu sa u nich vyskytujú niektoré typické poruchy.
Asi najčastejším problémom je, že kosačka sa nedá rozbehnúť. Ak takýto problém nastane, treba postupne vylučovať rôzne možnosti poruchy. Základom je skúšať kosačku s overeným predlžovacím káblom. Často sa totiž stáva, že problém nie je v kosačke, ale práve v prívodnom kábli.

Ak kosačka ani tak nefunguje, je dobré počúvať jej zvuk. Pokiaľ pri spustení stroja počuť "bzučanie" elektromotora, ale ten sa nerozbehne, pravdepodobne bude vadný rozbehový kondenzátor. Je to taký biely šúľok do ktorého idú káble zo spínača kosačky. Na každom kondenzátore je napísaná jeho kapacita, a podľa toho sa dá kúpiť nový. Nezáleží na zapojení, ako ho zapojíte, tak bude fungovať. Cena by nemala presiahnuť 15€. Pred výmenou nezabudnite odpojiť kosačku zo siete.  

Ak je po stlačení spínača kosačka úplne ticho máme dve možnosti poruchy. Dobré je vizuálne skontrolovať vinutie elektromotora, prípadne aj čuchom. Ak je elektromotor na niektorých miestach čierny a cítiť zápach spálenej elektroniky, tak sa asi s kosačkou musíme rozlúčiť a poobzerať sa po novej. V prípade, že motor nevykazuje žiadne známky spálenia, pôjde pravdepodobne o vadný spínač kosačky. Výmenu spínača zvládne každý zručnejší človek. Cena sa pohybuje v závislosti od výrobcu a modelu od 10 – 30€.
Mali ste už nejakú poruchu na vašej kosačke?


1 komentár:

  1. pekný príspevok vďaka auther, MODESTO - srdce Vášho stroja Dodávame Elektromotor , Kapacitné snímače and časové relé Dôsledným výberom dodávateľov zabezpečujeme vysokú spoľahlivosť všetkých nami dodávaných komponentov.

    OdpovedaťOdstrániť